Ciąża u psa

Ciąża u psa

JESTEŚ OPIEKUNEM CIĘŻARNEJ SUKI?

SKORZYSTAJ Z SZEROKIEJ WIEDZY ROYAL CANIN O ROZRODZIE I ODCHOWIE PSÓW

Istnieje wiele obiegowych opinii na temat rozrodu psów. Najbardziej mylnym, choć niestety często powtarzanym poglądem jest, że suka ze względów zdrowotnych powinna odchować przynajmniej jeden miot w życiu.

Decyzja o rozmnażaniu psów jest jednoznaczna z podjęciem pełnej odpowiedzialnością za los wszystkich szczeniąt, które przyjdą na świat. Nie zapominajmy, że schroniska są pełne szczeniąt oczekujących na dom…

Rozmnażanie psów wiąże się z dużymi nakładami czasu, pieniędzy i wysiłku aby stworzyć odpowiednie warunki dla suki oraz noworodków. Trzeba liczyć się z wysokimi kosztami opieki weterynaryjnej: badania, szczepienia, odrobaczanie, pomoc przy porodzie…  A to tylko niezbędne minimum. W razie komplikacji, np. konieczność wykonania cesarskiego cięcia czy choroba szczeniąt, koszty te znacznie wzrastają.

Rozmnażanie psów nie jest także pozbawione pewnej dozy ryzyka. Z tego powodu, jeśli jesteś właścicielem suki w ciąży, należy zdobyć podstawową wiedzę, aby umieć właściwie zareagować na ewentualne komplikacje.

About the author

vetcare administrator